Позакласні заходи


Тема заходу: Англомовні країни світу
Мета: практична – розширити знання учнів про англомовні країни; підвищити рівень мотивації вивчення іноземної мови;
розвиваюча – розвивати творчий потенціал учнів, критичне мислення, а також  інтелектуальну та емоційну сфери особистості школярів, їх пізнавальні інтереси;
виховна – виховувати в школярів повагу і цікавість до іноземної мови загалом, сприяти естетичному вихованню учнів, їх творчості, самостійності та ініціативності, допитливості, згуртованості.
Методично – дидактичне забезпечення заходу: мультимедійний проектор, мультимедійна презентація, ноутбук, тематична  атрибутика.
ХІД ЗАХОДУ
Ведучий 1 Доброго дня всім! Ми раді вас бачити!
Ведучий 2 Зібралися всі тут невипадково. Так як цей рік оголошено роком англійської мови, ми сьогодні познайомимося з найбільшими англомовними країнами світу.
Ведучий 1 Гості з Великобританії, Канади, США, Австралії прибудуть на наше свято. Поспішайте! У вас є унікальна можливість дізнатися багато цікавого про різні країни світу.
Ведучий 2 Отже вирушаємо у ці захоплюючі мандри!

1 Англійська мова в Україні.
2 Отже давайте ближче познайомимося з нашою країною. Офіційна держави: Україна; Площа: 603, 7 тис. км2; Населення: 48,4 млн. осіб;
Форма державного правління: парламентсько-президентська республіка
Знаходиться у Східній Європі та частково в Центральній Європі. Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.
Найвідомішими архітектурним  та природними об’єктами України є: Києво – Печерська лавра, Львівський оперний театр, Озеро Ялпуг, Українські Карпати.    

Ведучий 1 Англійська мова офіційна у більш ніж 60 ти суверенних державах, основними з яких є:
v  Сполучені Штати Америки (215 млн.)
v  Сполучене королівство Великої Британії та Північної  Ірландії (61 млн.)
v  Канада (18.2 млн.)
v  Австралія (15.5 млн.)
v  Нігерія (4 млн.)
v  Ірландія (3.8 млн.)
v  Південно - Африканська Республіка (3.7 млн.)
v  Нова Зеландія (3.6 млн.) ПАУЗА, СЛАЙД КАРТА СВІТУ

Ведучий 2 Почнемо із Сполучених Штатів Америки

Офіційна назва: Сполучені Штати Америки;
Площа: 9,4 млн. км2;       Населення: 306,8 млн. осіб;
Форма державного правління: президентська республіка; Столиця: Вашингтон.
США розташовані в центральній частині північноамериканського  континенту
Мова у США
Виступи учнів 7- го класу
1) Визначними пам'ятками архітектури й символами США є: Емпайр-стейт-білдінг,                  Білий дім, Міст «Золота Брама»
2)  Ста́туя Свобо́ди
3)  Своєю величчю і красою заворожує Долина Смерті, Гора Мак – Кінлі
Великий каньйон Колорадо
4)  Велике призматичне джерело
5) Цікаві факти про країну США

Ведучий 1  А зараз ми помандруємо Великою БРИТАНІЄЮ

Офіційна назва: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;              Площа: 244,1 тис. км2;   Населення: 68,1 млн. осіб;
Форма державного правління: парламентська монархія;    Столиця: Лондон.
Британські острови - це група островів, які лежать на північний захід від узбережжя  Євразійського континенту.
Мова у Британії
Виступи учнів 8- го класу
1) Привабливими для туристів є Віндзорський замок,   Трафальгарська площа
Біг - Бен       
2) Тауерський міст
3) Незабутнє враження на мандрівників справляють: гора Бен-Невіс        Річка Темза
 Озеро Лох-Несс
4)  Дорога Гігантів
5) Цікаві факти про країну Велика Британія
Ведучий 2  Далі ми відвідаємо Канаду

Офіційна назва: Канада;    Площа: 10 млн. км2;  Населення: 33,7млн.осіб;
Форма державного правління: конституційна монархія;   Столиця: Оттава.
Знаходиться в північній частині материка Північна Америка, її західне узбережжя омивається Тихим океаном, а східне  - Атлантичним океаном.
Мова у Канаді
Виступи учнів 6- го класу
1) В Канаді особливу цікавість викликають такі архітектурні об’єкти: Будівлі парламенту Канади, Собор Монреальської Богоматері, Олімпійський стадіон в Монреалі
2 ) Сі-Ен-Тауер
3) Найвідомішими природними об’єктами Канади є: Нац. парк Грос – Морн,               Озеро Луїз,  Національний парк Наганні 
4) Ніагарський водоспад
5) Цікаві факти про Канаду

Ведучий 1 А завершимо ми свою мандрівку в Австралії
Офіційна назва:  Австралійський Союз;    Площа: 7,7 млн. км2;
Населення: 21,9 млн. осіб;     Форма державного правління: конституційна монархія;
Столиця: Канберра.  Вона повністю розміщена у Південній півкулі. Майже посередині материк перетинає Південний тропік.  Австралія — відокремлений материк, віддалений від всіх інших материків, крім Євразії й Антарктиди. На півночі архіпелаги і внутрішні моря зв'язують його з Південно-Східною Азією.
Мова в Австралії
Виступи учнів 9- го класу
1) Будучи в Австралії варто завітати до Сіднейського оперного театру,  Собору Святого Патрика,  Хмарочосу Queensland 1
2) Дім капітана Джеймса Кука
3)  Захоплюють дух   Національний парк Какаду,   Голубі гори, Айєрс-Рок
4)  Великий Бар’єрний риф
5) Цікаві факти про Австралію
Ведучий 2 Англійська мова аж ніяк не найпопулярніша мова у світі - вона тримається на третьому місці після китайської та іспанської. Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська», говорити англійською там вважається незаконним. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.

Ведучий 1От і підійшла до завершення наша подорож! Ми сподіваємося що вам сподобалося, та отримана сьогодні інформація розширила ваш світогляд і стане у пригоді.



4)  6 клас   Природні об’єкти Канади
Ніагарський водоспад –Ніага́рський водоспа́д — комплекс водоспадів на річці Ніагара, що відокремлює американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо.
Ніагарські водоспади — це водоспад «Підкова», іноді ще званий Канадським водоспадом (англ. Canadian Falls), Американський водоспад (англ. American Falls) і водоспад «Фата» (англ. Bridal Veil Falls). Хоча перепад висот водоспадів порівняно невеликий, водоспади дуже широкі, і за об'ємом води, що проходить через нього, Ніагарський водоспад — найпотужніший у Північній Америці.
Максимальна висота Ніагарського водоспаду — 53 м, максимальна ширина — 790 м (водоспад «Підкова»). Водоспад був уперше відкритий європейцем місіонером і мандрівником Луї Хеннепіном 1677 року.
Під час сильних морозів у США і Канаді трапляються випадки, коли водоспад замерзає. За час спостережень таке було у 1848 і 1912 роках, а також у січні 2014 року. Під водоспадом побудовані гідроелектростанції загальною потужністю до 4,4 гігават.
Захоплююче видовище привертає щорічно 15 мільйонів туристів зі всього світу, тому в місті біля водоспаду – Ніагара Фолз (Niagara Falls) і його околицях є все для відпочинку та ознайомлення з цим приголомшливим явищем природи: комфортабельні готелі, мальовничі парки, всілякі ресторани, кафе і бари , блискучі неоном казино, а також величезний вибір розваг для всіх віків і на будь-який смак. Тут є історичні пам’ятники, музеї, проводяться різні фестивалі і влаштовуються неповторні за красою барвисті феєрверки.
 3) 6 клас   Природні об’єкти Канади
Найвідомішими природними об’єктами Канади є: Нац. парк Грос – Морн,               Озеро Луїз,
 Національний парк Наганні  — національний парк Канади, заснований у 1976 році в Горах Макені, у провінції Північно-західні території. Парк площею 4 766 км² розташований 500 км на захід від міста Єллоунайф.
У перекладі з Денне, Наганні означає «душа». Над річкою Саут-Наганні є чотири каньйони – Фірст Каньйон «Перший», Секонд Каньйон «Другий», Сьорд Каньйон «Третій», i Форс Каньйон «Четвертий».
На річці Саут-Наганні розташовується водоспад Вірджинія, висота якого становить 90 метрів, що у два рази перевищує Ніагарський водоспад.
В парку знаходяться сірчані термальні води, тундра, ліси ялини, тополі, а також незначні Туфи  (відкладення карбонату кальцію). У 1978 році парк став частиною Світової спадщини ЮНЕСКО.

5) 6 клас   Цікаві факти про Канаду
v  20% всіх запасів прісної води планети Землі знаходиться в Канаді;
v  31% території Канади займають ліси і вона має найбільшу кількість озер, ніж усі країни разом узяті;
v  Хокей з шайбою є національним видом спорту в країні. Саме тут з'явився хокей в його сучасному вигляді. Офіційні правила хокею з шайбою були вперше опубліковані в Монреаль Газетт в 1877 році;
v  Яскравим представником фауни є лось. Цікаво, що через це парнокопитне щорічно відбувається близько 250 автомобільних аварій;
v  Канадські бобри побудували найбільшу в світі дамбу. Довжина - 850 метрів;
v  Канада - друга за площею держава у світі  та батьківщина кленового сиропу;
v  Канада - частина Британської співдружності, держава-домініон. Формальною главою є королева Великобританії. Представником королеви є генерал-губернатор, який призначається прем'єр-міністром і монархом.
1)  6 клас   Архітектурні об’єкти Канади
В Канаді особливу цікавість викликають такі архітектурні об’єкти: Будівлі парламенту Канади, Собор Монреальської Богоматері
Олімпійський стадіон в Монреалі (провінція Квебек). Був побудований як головна спортивна арена літніх Олімпійських ігор 1976 року. На ньому проходили церемонії відкриття і закриття Ігор. Найбільший за місткістю стадіон Канади. Під час Ігор у Монреалі тут проходили змагання з легкої атлетики, кінного спорту, а також 10 матчів футбольного турніру, включаючи матч за третє місце і фінал (НДР - Польща). Є місцем проведення вирішальних зустрічей команди Канадської футбольної ліги «Алует де Монреаль».   
Стадіон спроектований французьким архітектором Роже Тайлінбером. Будова вийшла неймовірно витонченою і особливо складною - через величезну 175-метрову вежу. Ця споруда є членом Всесвітньої федерації висотних веж, організації яка об'єднує найвищі вежі і хмарочоси усього світу. Сам Монреальський стадіон виконаний у формі пончика, за що і отримав прізвисько Велике О.  Тайлінбер цілеспрямовано цитував у своєму проекті рослинні і тваринні форми. В результаті вийшло щось на кшталт гігантського хребетного.
2 ) 6 клас  Архітектурні об’єкти Канади
Сі-Ен-Тауер (англ. CN Tower) — оглядова і телекомунікаційна вежа висотою 553,3 метра у центрі міста Торонто, провінція Онтаріо, Канада. Вежа була найвищою будівлею планети впродовж 31 року від 1976 до 2007, перевершивши висоту Останкінської телевежі, та 12 вересня 2007 року поступившись хмарочосу Бурдж Халіфа. Сі-Ен Тауер залишається найвищою будівлею Західної півкулі. Вежа є визначальною будівлею панорами Торонто, та є одним із найупізнаваніших символів Канади. Щорічно її відвідують більше двох мільйонів туристів. Вежа була запроектована і збудована у 1972 році на площі, яка належала одній з двох найбільших залізничних компаній Канади — Канадської національної залізниці (англ. Canadian National Railway), скорочено «CN». Ця велика компанія у 1968 році розробила проект, який мав продемонструвати технологічну потугу всієї канадської індустрії і славу залізниці зокрема.

1)  7 клас   Архітектурні об’єкти США
Визначними пам'ятками архітектури й символами США є: Емпайр-стейт-білдінг,                  Білий дім
Міст «Золота Брама» (англ. Golden Gate Bridge) — підвісний («висячий») міст через протоку Золота Брама. Він з'єднує місто Сан-Франциско на півночі півострова Сан-Франциско і південну частину мису округи Марін, поруч із містом Сосаліто. Довжина мосту — 2 737 метрів, ширина мосту — 27 метрів, висота опор — 227,4 метрів над водою, товщина головного несучого тросу — 90 см. Від проїжджої частини до поверхні води — 67 метрів. Конструкція моста має 1 млн. 200 тис. заклепок.
Проект мосту підготував інженер Джозеф Строусс, а консультантом був архітектор Ірвінг Морроу, Будівництво мосту почалося 5 січня 1933 року й тривало більше 4 років. Будівельники вирішили, що найкраще буде лишити такий же колір як і антикорозійне покриття — червоно-оранжевий колір, що зветься International orange. Крім того, завдяки цьому кольору міст добре видно в тумані, який часто буває в цій місцевості.
2)  7 клас   Архітектурні об’єкти США
Ста́туя Свобо́ди (англ. Statue of Liberty, повна назва — Свобо́да, що ося́ює світ,) — національний пам'ятник США, символ свободи, демократії та справедливості. Це подарунок французьких громадян до сторіччя американської революції. Статуя Свободи стоїть на острові Свободи приблизно за 3 км на південний захід від південного округу Мангеттен, одного з округів Нью-Йорка.
Богиня свободи тримає факел у правій руці і табличку в лівій. Напис на табличці свідчить («4 липня 1776»), дата підписання Декларації Незалежності. Одна нога «Свободи» стоїть на розбитих оковах.
У короні статуї розташовано 25 вікон, які символізують земні коштовні камені і небесні промені, що освітлюють світ. Сім променів на короні статуї символізують сім морів і сім континентів, як це вважається у західній географічній традиції. Загальна вага міді, використаної для відливу статуї, — 62 тис. фунтів (31 тонна), а загальна вага її сталевої конструкції — 250 тис. фунтів (125 тонн). Загальна вага цементної підстави — 54 млн. фунтів (27 тис. тонн). Товщина мідного покриття статуї — 3/32 дюйма або 2,37 мм.
Висота від землі до кінчика факела — 93 метри (ця цифра включає підставу і п'єдестал). Висота самої статуї, від верху п'єдесталу до факела — 46 метрів. Відвідувачі проходять 356 сходинок до корони статуї свободи або 192 сходинки до вершини п'єдесталу.


3)  7 клас   Природні об’єкти США
Своєю величчю і красою заворожує Долина Смерті, Гора Мак – Кінлі
Великий каньйон Колорадо (англ. Grand Canyon) — каньйон, розташований на північному заході американського штату Аризона на плато Колорадо, в середній течії річки Колорадо.
Довжина каньйону 466 км, глибина — до 1600 м, ширина на рівні поверхні плато 8 — 25 км, поблизу дна — менше 1 км (на окремих ділянках — до 120 м). У межах каньйону річка Колорадо тече зі швидкістю до 25 км/год. Поверхня плато, яке прорізає каньйон, розташована на висоті від 1525 до 2745 м над рівнем моря.
Для Великого Каньйону характерні своєрідні форми рельєфу — «башти», «бастіони», грандіозні оголення гірських порід. Каньйон утворений у товщі вапняків, пісковиків і сланців. Великий Каньйон відносно недавнього походження — трохи більше мільйона років тому. Рослинність у каньйоні складається, переважно, з пустельних рослин, таких як агави та іспанський байонет. Тут водяться пуми, олені, орли. У каньйоні дуже спекотно влітку, а взимку іноді бувають заморозки.
4)  7 клас   Природні об’єкти США
Велике призматичне джерело — найбільше в США й третє за розміром у світі гаряче джерело. Розташоване в Єллоустонському національному парку в Середньому басейні гейзерів.
Перші відомості про джерело надійшли 1839 року від групи мисливців з «Американської хутряної компанії», які перетнули Середній басейн гейзерів. Яскраві кольори джерела — це результат життєдіяльності пігментованих археїв, що живуть у формі біоплівки по краях джерела з багатою мінералами водою. Колір археїв змінюється від зеленого до червоного й залежить від температури води від співвідношення між хлорофілом і каротиноїдами в ній. Влітку бактерії стають помаранчево-червоними, а взимку зазвичай темно-зеленими. Центр джерела стерильний через високу температуру води. Розміри джерела приблизно 75 на 91 м, завглибшки 40 м. Викиди приблизно 2000 л води на хвилину температурою 70 °C.
5) 7 клас  Цікаві факти про країну
v    Кожен з трьох кольорів , використаних при написанні прапора , означає певні якості , які уособлює в собі держава. Червоний колір уособлює доблесть і витривалість , синій — старанність , справедливість і пильність , а білий — невинність і чистоту;
v За все існування Америки у держави було 44 президента; 
v    Національна тварина Сполучених Штатів Америки -птах . Це Білоголовий Орел;
v    На самому початку своєї історії Сполучені Штати Америки складалися з 13 колоній , що оголосили свою незалежність від Великобританії. Це було 4 липня 1776;
v     США — третя за розмірами країна . Перевершують її лише сусідка — Канада і, зрозуміло , що Росія;
v    Взяти кредит на житло чи автомобіль — нормальне для Америки явище . Внаслідок цього більше 90 відсотків населення США живуть у борг. Іншими словами в кредит;
v    Корінне населення США — індіанці , не вважалися громадянами цієї країни до 1924 року.
1) 8 клас   Архітектурні об’єкти Великої Британії
Привабливими для туристів є Віндзорський замок,   Трафальгарська площа
 Біг - Беннайбільший із дзвонів у механізмі годинника башти Єлизавети у Лондоні. Часто Біг-Беном називають також і сам годинник, а також годинникову вежу, що є частиною архітектурного комплексу Вестмінстерського палацу, де розташовується відновлений після пожежі 1834 року британський парламент.
Вежа збудована у 1858 р., відкрита у травні 1859 р. Висота вежі 96,3 м; годинник розташований на висоті 55 м над землею. Діаметр циферблату 7 м. Знаменитий годинник башти був запущений 31 травня 1859 р., а 11 липня — вперше «заговорив» Великий дзвін башти. Маса Великого дзвону — 13,8 т, висота — більше двох метрів, а діаметр становить три метри.
Циферблати годинника дивляться на усі чотири сторони світу; виконані вони з бірмінгемського опалу, годинникові стрілки відлили з чавуну, а хвилинні зроблені з міді.
У основі кожного з чотирьох циферблатів розташовується латинський напис («Боже, бережи нашу королеву Вікторію I»). По периметру башти справа і зліва від годинника накреслена ще одна фраза на латині: («Хвала Господу» або «Слава богу»).
Раз на два дні годинниковий механізм ретельно перевіряється і змащується, причому обов'язково враховується атмосферний тиск і температура повітря. Похибка годинника на вежі Англійського парламенту складає не більше двох секунд.
2) 8 клас   Архітектурні об’єкти Великої Британії
Тауерський міст розвідний міст в центрі Лондона над річкою Темзою, недалеко від Лондонського Тауера. Відкритий в 1894 році. Також є одним із символів Лондона і Британії. Міст спроектував Горацій Джонс, він являє собою розвідний міст довжиною 244 м з двома поставленими на основи баштами заввишки 65 м. Центральний проліт між баштами, довжиною 61 м, розбитий на два підйомних крила, які для пропуску суден можуть бути підняті на кут 83 °. Кожне з більш ніж тисячотонних крил забезпечене противагою, які мінімізують необхідне зусилля і дозволяє розвести міст за одну хвилину.
Для пішоходів конструкцією мосту передбачалася можливість перетинати міст навіть під час розводу прольоту. Для цієї мети, крім звичайних тротуарів, розташованих по краю проїжджої частини, в середній частині були сконструйовані пішохідні галереї, що з'єднують башти на висоті 44 метрів. Потрапити до галереї можна було по сходах, розташованим всередині веж. З 1982 року галерея використовується як музей та оглядовий майданчик.

3)  8 клас   Природні об’єкти Британії
Незабутнє враження на мандрівників справляють: гора Бен-Невіс        Річка Темза
 Озеро Лох-Несс озеро у Шотландії; 56,4 км², найбільша глибина — 226 м; становить частину Каледонського каналу. Відоме завдяки легенді про Лох-Несське чудовисько «Нессі». Утворилося з льодовика під час останнього льодовикового періоду в Європі.
За площею водойма є другою у Шотландії, та завдяки великій глибині (до 230 м) озеро є найоб'ємнішим резервуаром води у всій Великій Британії.
Характерне тим, що дуже довге та вузьке — Лох-Несс завдовжки бл. 38 км, а завширшки — у середньому 1,6 км. Разом з озером Лох-Ойх та додатково проритими каналами утворює т. зв. Каледонський канал, який простягається на понад 100 км і з'єднує східне узбережжя Шотландії із західним. Усі ці водойми лежать у западині Глен Мор — низині у межах тектонічного рову (грабену) між Грампіанськими горами і Північно-Західним нагір'ям Шотландії.
4)  8 клас   Природні об’єкти Британії
Дорога Гігантів (англ. Giant's Causeway,) — геологічна формація, що складається з біля 40 тис. зв'язаних базальтових колон, що утворилися в результаті стародавнього виверження вулкана. Формація розташована на північно-східному узбережжі Північної Ірландії, приблизно за 3 км на північ від містечка Бушмілз. Ця територія була проголошена об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО в 1986 році, та Національним природним резервом в 1987 році
Більшість колон формації гексагональні, хоча зустрічаються і чотирьох, п'яти, семи або восьмигранні. Найвищі мають висоту біля 12 м, а товщина застиглої лави досягає в деяких місцях 28 м, це найпопулярніша туристична пам'ятка Північної Ірландії.
5) Цікаві факти про країну Велика Британія
v  У Великобританії все навпаки, точніше автомобільний рух. Саме в цій країні зародився лівосторонній рух;
v  «Туманний Альбіон», назва Британських островів, відома багато років тому. Англія отримала її через білосніжні крейдяні скелі і кручі Дувра, розташовані на південному узбережжі;
v  Шотландія може похвалитися найкоротшим авіарейсом в світі. Він триває 1 хвилину 14 секунд з острова Вестра (Westray) на острів Papa Westray;
v  У Великобританії три найпоширеніші теми для розмови ‒ це спорт, Х-фактор та погода;
v  В Англії поліцейських називають bobby. Слово походить від імені прем’єр-міністра Великобританії ‒ Роберта Піля (скорочено від Роберт ‒ Боб або Боббі);
v  У Лондоні розташована найдовша торговельна вулиця в світі ‒ Оксфор-стріт;
v  Завести домашнього вихованця без попереднього узгодження зі спеціальними службами у Великобританії неможливо. Саме тому, на вулицях Англії не можна зустріти бездомних тварин.


1) 9 клас   Архітектурні об’єкти Австралії
Побувавши в Австралії варто завітати до Сіднейського оперного театру,  Собору Святого Патрика                                                         
Хмарочос Queensland 1- 78 поверховий хмарочос в Голд-Кост, Австралія. Його висота до антени дорівнює 323 метри і на сьогодні він є найвищим будинком в Австралії.
Хмарачос було на честь австралійської команди з греблевих видів спорту на Олімпіаді 1920 року — Q1(англ. Queensland Number One). Дизайн будівлі розробила компанія «Atelier SDG». Ідеєю для форми хмарочосу став олімпійський вогонь на Сіднейській олімпіаді (2000), та будівля Сіднейського оперного театру. На 77 та 78 поверхах розташована обсерваторія, котра вміщує до 400 чоловік. З 230 метрової висоти відкривається краєвид на усе узбережжя. Башту Q1 часто використовують як майданчик для стрибків з парашутом.
2) 9 клас   Архітектурні об’єкти Австралії
Дім капітана Джеймса Кука розташований в парку Фітцрой-Гарденс міста Мельбурн в Австралії. Котедж був побудований в 1755 році в селі Грейт-Айтон (Північний Йоркшир, Англія) батьками капітана Джеймса Кука, Джеймсом і Грейс Кук. Серед дослідників немає єдиної думки про те, чи жив тут сам капітан Кук, однак він відвідував своїх батьків, що проживали в цьому будинку. У 1933 році жінка, колишня власником будинку, вирішила продати його з умовою, що будівля залишиться в Англії. В результаті переговорів вона погодилася підписати угоду, в якому слово «Англія» було замінено на слово «Імперія», і будинок був проданий Австралійському уряду. Будівля була розібрана по цеглинці і упаковано в 253 ящика і 40 бочок для транспортування в Австралію. Були зрізані також живці плюща, що ріс навколо будинку, і вони були посаджені на новому місці спорудження будівлі в Мельбурні, Австралія. Профінансував всю операцію з купівлі та переносу будинку в Австралії відомий мельбурнський бізнесмен Рассел Граймвейд. У 1978 році була проведені реставрація котеджу. Навколо будівлі розбитий сад в англійському стилі. Серед предметів складових обстановку котеджу, далеко не всі належали родині Кук, але всі меблі і предмети є спадщиною тієї епохи.
3)  9 клас   Природні об’єкти Австралії
Захоплюють дух   Національний парк Какаду,   Голубі гори
Айєрс-Рок (мовою аборигенів — Улуру, у перекладі — священна) — великий овальний оранжево-бурий масив гір у північній території Австралії; 335 м заввишки, 2,4 км завдовжки, 1,6 км завширшки і 9,4 км навколо. Названо на честь Генрі Айєра, прем'єр-міністра Південної Австралії.
Улуру є однією з найвідоміших візитних карток Австралії. Всесвітньо відома споруда з пісковику має висоту 348 метрів над рівнем моря, хоча основна її частина знаходиться під землею. Загальна висота скелі становить приблизно 6 км.
Айєрс-Рок відомий своєю здатністю змінювати колір в залежності від падіння світла в різний час доби та в різні пори року, а при заході сонця несподівано різко світиться червоним кольором. Хоча опади нехарактерні для цієї напівпустельної території, протягом вологих періодів камінь набуває сріблясто-сірого кольору, зі смужками чорних водоростей, що утворюються на місцях водотечій.


4)  9 клас   Природні об’єкти Австралії
Капітан Кук відкрив Великий Бар'єрний риф під час подорожі 1770 року, в якій він досліджував води біля східного узбережжя Австралії.. Великий Бар'єрний риф являє собою утворення коралових рифів і коралових островів, розташованих уздовж північно-східного узбережжя Австралії. Він тягнеться по краю материкової мілини на 2300 км., від південних берегів Нової Гвінеї до мису Санді-Кейп. Ширина рифу в північній частині близько 2 км., В південній до 150 км. Його загальна площа - 348 698 кв.км., Великий Бар'єрний риф служить домом для риб більше 1500 видів – від крихітних бичків до гігантських китових акул. У водах, що оточують риф, водяться кити, малі полосатики і горбачі, а також безліч дельфінів, включаючи хижих косаток. Острови Південного Рифу – місце розмноження морських черепах. Тут мешкає також величезна кількість ракоподібних: крабів, креветок і омарів. На рифі багато молюсків: устриць, двостулкових молюсків, а також восьминогів і кальмарів. Зустрічається тут і смертельно небезпечний для людини восьминіг з блакитними кільцями, розміри якого не перевищують 15 см. Великий Бар'єрний риф дає притулок більш ніж 200 видам птахів. Континентальні острови Південного Рифа – місця гніздування величезних пташиних колоній, куди входять буревісники, фаетони, фрегати.
5) Цікаві факти про країну Австралія
v  Австралія є самим сухим населеним місцем на Землі. Одну третину континенту і країни займає пустеля;
v  Всі знають про Велику китайську стіну, але не кожен знає про австралійський паркан Динго довжиною 8500 км. Він був побудований для того , щоб захистити родючу частину Австралії та овечі пасовища від кроликів , вомбатів і динго;
v  На всьому континенті Австралія немає жодного активного вулкана. На материку існує єдина держава – Австралійський Союз;
v  Першими європейцями, що заселили Австралію були британські засланці каторжники, а перша поліція на континенті представляла собою загін з 12 засланців з гарними характеристиками;
v   Столиця Австралії - Канберра. Населення Канберри - 300 тисяч чоловік. Одним  із самих найбільших міст Австралії є - Сідней, населення якого 4 млн. У силу того, що два найбільших міста країни - Сідней і Мельбурн не могли вирішити, хто з них повинен бути столицею,  то нею стало місто Канберра, спеціально побудоване як столиця на місці існуючого з 1824 року поселення Канберра;
v   Найвідоміша австралійська  тварина - це кенгуру, яка є   символом країни та материка.











Географічний брейн-ринг «По той бік екватору»

Мета проведення : в ігровій формі перевірити знання учнів; дати можливість виявити спритність, почуття гумору, творчу активність; створити умови для розвитку винахідливості, уяви, акторських здібностей; зацікавити школярів у вивченні додаткової літератури; виховувати любов до географії, до рідного краю; сприяти зміцненню класного колективу на основі спільної діяльності й співпереживання за свою команду.
Місце проведення: гра проводиться в актовій залі, що оформляється атрибутами географічної тематики.
Учасники: участь в грі беруть учні  7 класів. Формуються 2 команди з п’яти чоловік.
Вибирається капітан команди. Глядачами, й разом з тим учасниками конкурсу, є однокласники  команд, що змагаються та інші учні школи.
Конкурс проводять ведучі. Вибирається журі з учителів школи.
Підготовка до гри: члени команд готують назву команди, девіз, емблеми; вболівальники готують плакати для підтримки команд; вчитель географії продумує конкурси, готує презентацію.

Хід гри

І. Організація гри
Ведучий 1                         Сьогодні в залі ми зібрались,
щоб гру цікаву розіграти.
Усі засвоєнні знання
ви зможете продемонструвати.
Земні глибини і вершини
підкоримо без втрат.
Усім учасникам віват, віват, віват!!!
Ведучий 2
Для  того, щоб наша гра пройшла в дусі змагання і її результати були оцінені, вітайте наше компетентне журі.
Представлення членів журі.

ІІ. Конкурсний етап гри

Ведучий 1

І  конкурс «Привітання команд»

 Командам було дано домашнє завдання. Воно полягало в наступному: придумати назву своєї команди, емблему і девіз. Тут оцінюються також артистизм та дотепність. Почнемо з першої команди…1
    Максимальна кількість балів – 6.
   (Учні демонструють плакати з емблемами, говорять назву і девіз)   
 А тепер наше шановне журі оголосить  бали за перший конкурс!!!
Ведучий 2

ІІ  конкурс «Знавці географії»

Кожна з команд отримує 3 запитання. Одне питання оцінюється у 2 бали. Максимум балів за конкурс 6. Кожна команда може отримати додаткові бали якщо дасть правильну відповідь на питання суперника. Час на роздуми - 3 хвилини.
Час вийшов, усі обговорення припиняються. Запрошую до відповіді команду…2
Завдання ІІ команди
1. В 1520 році Фернан Магеллан доплив до краю Американського континенту і відкрив протоку, що в майбутньому була названа його ім’ям. Він побачив з обох сторін протоки безліч вогнищ. Їх палили індіанці. Відкритий архіпелаг отримав назву… (Вогняна Земля)
2. Одній із африканських країн назву дало озеро, з яким пов’язане все її життя. Назвіть країну і озеро (Чад)
3. Їх називають головними розпорядниками тепла в океані. Хто вони? (Течії)

Запрошую до відповіді команду…1
Завдання І команди
1. У них однакова назва: республіка і капелюх. (Панама)
2. Об’єкт розташовано на острові Галіндез в 3000 км від Південного полюса. Це 2 гектари кам’янисто-льодяної суші, яку омиває Тихий океан. Взимку тут мінімальна температура -63, влітку +4…+8. А ще – чути українську мову. (НДС «Академік Вернадський»)
3. Його називають «море без берегів» і ще воно відоме тим, що там нерестує вугор європейський. Що це за море? (Саргасове море)
Просимо оцінити виступи наших команд!!!

Ведучий 1
ІІІ конкурс «Хто такий? Що таке?»
Кожна команда отримує перелік з 10 об’єктів, поряд з якими потрібно написати, що вони означають. Додаткові бали можна отримати якщо дати правильні відповіді на запитання суперника. За кожну правильну відповідь команда отримає 1 бал. На виконання завдання виділяється 3 хв. Час пішов…
А щоб ми з вами не сумували, давайте відвідаємо Єллоустонський національний парк, де знаходиться як вважається, найбільш часто фотографоване з чудес природи – гейзер Старий Служака. Під час одного виверження гейзера викидається від 14 до 32 тис. літрів киплячої води на висоту від 32 до 56 м тривалістю від 1,5 до 5 хвилин . Це один з найбільш передбачуваних гейзерів на планеті, він вивергається кожні 35-120 хвилин.

Відведений час на виконання завдання вийшов. Запрошую до відповіді команду…1
Завдання І команди
Тасманіяострів біля південних берегів Австралії
 Наміб – берегова пустеля на південному-заході Африки
Джомолунгма(Еверест) – найвища вершина світу
цеце -  рід коричневих або жовтих мух поширений південніше від Сахари, вони є переносниками сонної хвороби
Джеймс Кук – видатний англійський мореплавець, який здійснив 3 навколосвітні подорожі
 Орісаба – вулкан у Північній Америці
 Колорадо – річка на південному-заході Північної Америки
 Ньяса – озеро в південно-східній частині Африки
 Аконкагуа – найвища точка материка Південна Америка
 Прип’ять - річка на півночі України (у Волинській, частково у РівненськійКиївській областях) та в Білорусі.. Найбільша за площею басейну, довжиною і водністю права притока Дніпра.

Завдання ІІ команди

Еребус – вулкан в Антарктиді
Кордильєри – гори на заході Північної Америки
Муррей – найповноводніша річка Австралії
качконіс – яйцекладний ссавець який проживає в Австралії
      Руаль Амундсен – першим підкорив Південний полюс
      Тітікака – високогірне озеро в Південній Америці
      Атакама – берегова пустеляна заході Південної Америки
      Аппалачі – гори на сході Північної Америки
      Парана – річка на сході Південної Америки
      Світязь - найглибше озеро в Україні. Розташоване в межах Шацького району Волинської області.

Просимо членів нашого компетентного журі виставити бали за третій конкурс «Хто такий? Що таке?»
Ведучий 2
ІV конкурс  «Фотозапитання»
Кожна команда отримає 5 запитань до слайдів на які необхідно дати правильну відповідь яка оцінюватиметься в 1 бал. Але не дрімайте, адже можна отримати додаткові бали якщо дати правильну відповідь на питання суперника. Отже, розпочнемо з команди…2
Що зображено
Питання
Відповідь
1.  
г. Кіліманджаро
Символом якого материка є ця гора?

Африки, це найвища вершина материка
2.  
Ніагарський водоспад
Назвіть водоспад і річку, на якій він розташований.
Ніагарський водоспад, річка Ніагара.
3.  
Крокодил
Це крокодил чи алігатор?
Крокодил і алігатор є назвами однієї і тієї ж тварини
4.  
Фортеця м. Кам’янця-Подільського
У якому українському місті розташована ця фортеця?
У м. Кам’янці-Подільському
5.  
Амазонія
Де розташована найбільша рівнина планети? Як вона називається?
У Південній Америці, Амазонська низовина
1
Р. Дніпро в районі Києва

Яка річка зображена на слайді?
Р. Дніпро
2.
Африканська савана
Яка природна зона зображена на слайді і на якому материку вона знаходиться?

Африка. Савани і рідколісся
3.
Озеро Ейр
Це озеро називають «мертвим серцем» Австралії. Що це за озеро?

Озеро Ейр
4.
Водоспад Анхель
Назвіть найвищий водоспад світу зображений на слайді.

Водоспад Анхель
5.
Вулкан Фудзіяма
Символом якої держави є цей вулкан та як він називається?

Японія, вулкан Фудзіяма
Усім нам дуже цікаво які ж результати мають наші команди, адже ми пройшли вже аж 4 конкурси. Просимо журі оголосити бали.
Ведучий 1
Конкурс вболівальників
Для того щоб наші команди трішки відпочили давайте проведемо конкурс і для наших вболівальників які зібралися сьогодні щоб підтримати своїх друзів. Ваше завдання буде полягати у тому щоб дати правильні відповіді на поставлені запитання…
Географічні рекордсмени
-         Назвіть найбільший за площею острів світу.(Гренландія)
-         Яка річка найдовша в світі?(Амазонка)
-         Назвіть найбільший за площею півострів Землі. (Аравійський)
-         Який океан найглибший?(Тихий)
-         Яка гора найвища? (Еверест)
-         Назвіть найхолодніше місце на планеті. (Антарктида)
-         Назвіть найвищу вершину України. (Говерла)
-         Яка пустеля в світі є найбільшою?(Сахара)
-         Де знаходиться найбільший кораловий риф у світі?(східне узбережжя Австралії)
-         Вкажіть назву найглибшого озера в світі. (Байкал)
-         Назвіть найсолоніше море в світі. (Червоне)
Ведучий 2
Наші команди вже відпочили, набралися сил і готові продовжувати далі боротьбу
V конкурс «Географічна адреса»
Кожен з нас має адресу місця проживання. І якщо хтось когось хоче знайти, то в першу чергу питає адресу. А ми, географи, маємо знати адресу будь-якого географічного об’єкту. Географічна адреса – це географічні координати, широта і довгота. Зараз наші команди відправляться в Африку. Вони мають дістатися там до двох певних точок.
    Але для того, щоб це зробити, потрібно знати їх географічні координати тобто адресу.
       Команда  1… поїде в
                              1 Каїр – (30˚ пн.ш. , 32˚ сх.д.)
                              2 вулкан Кіліманджаро – (4˚ пд.ш. , 37˚ сх.д. )
      а команда 2… в
                              1 Алжир – (36˚ пн.ш. , 4˚сх.д.)
                              2 озеро Тана – (12˚ пн.ш. , 37˚ сх.д.)

На виконання завдання дається 3 хвилини. Кожна правильна відповідь оцінюється в 2 бали. Максимум балів за конкурс – 4. Отже, команди знаходять географічні координати заданих об’єктів, а ми тим часом трішки перепочинемо і помандруємо пустелями і напівпустелями Африки .

    Відведений час на виконання завдання вийшов. Запрошую до відповіді команду 1…

Просимо журі оцінити наші команди!!!

Ведучий 1
VI конкурс «Пробіжка» по карті
  Поняття «географія» і поняття «карта» нероздільні. Вони не існують окремо.
  На карті кожен учасник, по черзі, по одному з кожної команди, підходить до карти і показує заданий географічний об'єкт. Один  показаний і названий об’єкт – 2 бали. Максимум балів які можна отримати в конкурсі – 10. Першою свій виступ у конкурсі «Пробіжка» по карті розпочне команда 2…
Завдання ІІ команди
1. Назвати і показати протоку, яка відділяє Африку від Європи (Гібралтарська)
2. Назвати і показати затоку, яка омиває східну частину материка Північна Америка (Гудзонова)
3. Водами яких океанів омивається материк Австралія (Індійського, Тихого)
4. Назвати і показати гори на півдні материка Африка (Драконові, Капські)
5. Назвати і показати озеро-лагуну на півночі Південної Америки (Маракайбо)
Завдання І команди
1. Назвати і показати гори на заході материка Південна Америка (Анди)
2. Назвати і показати нагір’я на сході материка Африка (Ефіопське)
3. Водами яких морів омивається материк Африка (Середземного, Червоного)
4. Назвати і показати найдовшу річку Північної Америки (Міссісіпі)
5. Назвати і показати найвищу точку Австралії (Косцюшко)

Просимо членів нашого компетентного журі виставити бали за передостанній конкурс брейн-рингу «По той бік екватору»

Ведучий 2                               VІІ конкурс капітанів
Ось ми і дісталися до останнього етапу нашого заходу від якого буде залежати яка команда сьогодні переможе, а саме до битви капітанів. На зал виходять капітани команд. Кожному з них буде поставлено 8 запитань на які необхідно швидко дати відповіді. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. (Звучить запис “Фанфари” із КВК). Першим у сутичку вступить капітан команди 1…
Завдання І команди
1.            Водна оболонка Землі (Гідросфера)
2.            Який канал з’єднує Тихий і Атлантичний океан? (Панамський)
3.            Місце де річка бере початок (Витік)
4.            Ділянка суходолу зі всіх сторін оточена водою (Острів)
5.            Найбільший острів біля берегів Африки (Мадагаскар)
6.            Найпоширеніша рослина в Австралії (Евкаліпт)
7.            Гори на півдні України (Кримські)
8.             Найменша держава світу (Ватикан)
Завдання ІІ команди
1. В якій річці водяться піраньї? (в Амазонці)
2. Хто відкрив Америку?  (Колумб)
3. Моря, що омивають  Україну (Чорне, Азовське)
4. Найбільше за площею озеро світу(Каспійське море)
5. З плодів якого дерева виробляють шоколад? (Какао або шоколадне дерево)
6. Хто здійснив першу кругосвітню подорож? (Магеллан)
7. Який канал з’єднує Червоне і Середземне моря? (Суецький)
8. Де росте баобаб? (В Африці)
ІІІ. Завершальний етап гри
Просимо наше вельмишановне журі оголосити результати сьогоднішньої гри!
А поки ми помилуємося красою водоспаду  Ігуасу, розташованого на одноіменній річці в Південній Америці.

Підведення підсумків, визначення і нагородження переможців.


ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ ПРЕЗЕНТАЦІЯ







































































































Немає коментарів:

Дописати коментар